OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
OnPoint_Proud_Sponsor_728x90.jpg Ad
Social Media Ad

2019 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

Non-League

7pm
L
I
V
E
Lincoln
@
Clackamas

5pm
0
0
Gresham
@
Tualatin

8 inn.
5pm
1
4
West Salem
@
Barlow

6:30pm
L
I
V
E
Mountainside
@
Glencoe

Ron Tonkin Field
4:30pm
L
I
V
E
Oregon City
@
McMinnville

Patton MS
5pm
2
6
Central Catholic
@
Jesuit

Called Bottom of 6 (darkness)
4:30pm
L
I
V
E
Sandy
@
Central

4:30pm
L
I
V
E
McNary
@
North Salem

Barrick Field
4:30pm
3
5
North Medford
@
Tigard

4pm
C
X
L
Ridgeview
@
Mountain View

5A-2 Midwestern League

3pm
L
I
V
E
North Bend
@
Springfield

5pm
L
I
V
E
North Bend
@
Springfield

4:30pm
L
I
V
E
Crater
@
Ashland

2:30pm
L
I
V
E
Crater
@
Ashland

5pm
2
3
Willamette
@
Churchill

Non-League

5pm
8
7
Redmond
@
Putnam

8 innings
4:30pm
L
I
V
E
St. Helens
@
South Albany

4:30pm
L
I
V
E
Silverton
@
La Salle Prep

4:30pm
L
I
V
E
La Grande
@
Pendleton

Grant Union Iron Triangle Tournament

Noon
L
I
V
E
Dallas
@
South Umpqua

Grant Union Iron Triangle Tournament
McConnell Field, John Day Oregon

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
0
10
Sisters
@
Newport

Frank Wade Field 5 Innings
4:30pm
8
9
Stayton
@
Philomath / Alsea

8 innings
3pm
16
4
Sweet Home
@
Woodburn

5 inn.

Non-League

5pm
0
11
Cascade Christian
@
Henley

6 inn
4pm
11
2
Phoenix
@
Cottage Grove

Kelly Field
3pm
5
11
Harrisburg
@
Junction City

4:30pm
L
I
V
E
Estacada
@
Valley Catholic

4:30pm
L
I
V
E
Elmira
@
Creswell

4pm
3
4
Mark Morris (WA)
@
Astoria

Tapiola Park
5pm
1
3
Banks
@
North Marion

Non-League

4:30pm
3
11
Yamhill-Carlton
@
Taft

4:30pm
L
I
V
E
Amity / Perrydale
@
Jefferson

3pm
L
I
V
E
Irrigon
@
Stevenson (WA)

5pm
L
I
V
E
Irrigon
@
Stevenson (WA)

5pm (MT)
3
6
Vale
@
Parma (ID)

Grant Union Iron Triangle Tournament

3pm
8
2
Santiam Christian
@
Nestucca

Grant Union Iron Triangle Tournament
John Day, Oregon McConnell Field

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
3
13
Gaston
@
St. Paul

5inn
5pm
L
I
V
E
Gaston
@
St. Paul

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
6
11
Lakeview
@
Hosanna Christian / Triad

4:30pm
13
10
Lost River
@
Illinois Valley

Non-League

4:30pm
L
I
V
E
Lowell
@
North Douglas

4pm
0
12
Coquille
@
Riddle / Days Creek

5 innings
4:30pm
18
2
Elkton / Yoncalla
@
Myrtle Point

4:30pm
16
1
Monroe
@
Toledo

4:30pm
15
5
Neah-Kah-Nie
@
Sheridan

5 inn. (mercy rule)
3:30pm
1
11
Weston-McEwen
@
Tri-City Prep (WA)

American Christian Academy Tournament

8:30am
10
0
Reedsport
@
West Valley (CA)

American Christian Academy Tournament
Big League Dreams, Redding CA 5 inn.
7pm
L
I
V
E
TBD
@
Country Christian / North Clackamas Christian

American Christian Academy Tournament
Field of Dreams, Redding Ca
8:30am
4
1
Mercy Catholic (CA)
@
Regis

American Christian Academy Tournament
Big League Dreams, Redding CA
1pm
9
1
Los Molinos (CA)
@
Regis

American Christian Academy Tournament
Big League Dreams, Redding CA
10:45am
12
1
Kennedy
@
Fall River, CA (CA)

American Christian Academy Tournament
Field of Dreams, Redding Ca
1pm
11
1
Kennedy
@
Quincy, CA (CA)

American Christian Academy Tournament
Field of Dreams, Redding Ca
10:45am
2
0
Reedsport
@
University Prep (Redding) (CA)

American Christian Academy Tournament
Big League Dreams, Redding CA

Grant Union Iron Triangle Tournament

2pm
16
7
Homedale (ID)
@
Grant Union / Prairie City

Grant Union Iron Triangle Tournament
John Day